top of page

POŁOŻENIE

Inwestycja przy ul. Staszica jest doskonale skomunikowana z głównymi częściami miasta Końskie i jednocześnie stanowi idealne rozwiązanie dla osób szukających mieszkania w prężnie rozwijającej się okolicy.

REKREACJA

Końskie jest miastem oferującym wiele atrakcji i miejsc do odpoczynku.

​Inwestycja zlokalizowana jest około 2,5 km od okazałego Zespołu pałacowo-parkowego, stanowiącego idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. W odległości około 1 km znajduje się Pływalnia Miejska, a około 1,1 km boisko Orlik. Ponad to
w promieniu 1,5 km znajdziemy również sklepy, apteki, przedszkola, szkoły. Warto podkreślić, że dostępność komunikacyjna miejscowości stale się polepsza. Do Końskich prowadzą dogodne drogi dojazdowe z Kielc, Warszawy, Łodzi czy Krakowa. 

​Obecnie Miasto Końskie przechodzi gruntowną rewitalizację centrum miasta, wznowiono kursowanie pociągów PKP, powstają nowe obiekty sportowo-rekreacyjne takie jak hale sportowe, czy nowa siedziba Koneckiego Centrum Kultury.

​Dla najmłodszych miasto Końskie oferuje bogate ścieżki rozwoju intelektualnego i fizycznego. Znajdują się tam szkoła muzyczna, licea, szkoły techniczne, zawodowe oraz prężnie działające akademie piłkarskie i sekcje piłki ręcznej,
z których wywodzi się wielu wspaniałych zawodników
m.in reprezentacji Polski.

DJI_0057ab (1).jpg

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Końskie to miasto położone w województwie świętokrzyskim, w powiecie koneckim. Jest to stolica powiatu koneckiego
i siedziba gminy miejsko-wiejskiej Końskie. Miasto liczy blisko 25 tysięcy mieszkańców, a usytuowane jest na północnym skraju Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej, wśród Lasów Koneckich. 

Rozległe dobra koneckie należały dawniej do zamożnych rodów. Należy tutaj wspomnieć o rodzinach Odrowążów, Małachowskich i Tarnowskich. O wcześniejszych właścicielach przypominają cenne zabytki w Końskich: zespół pałacowo-parkowy z oryginalnymi budynkami, kolegiata św. Mikołaja, kościół św. Anny, a także ruiny dworu obronnego
w Modliszewicach, pobernardyński zespół klasztorny w Kazanowie, zabytkowy zakład w Sielpi oraz drewniana kuźnia
w miejscowości Stara Kuźnica.

​​Wyjątkowym walorem gminy Końskie są rozległe obszary leśne z siecią szlaków turystycznych. Nieopodal Końskich,

w odległości około 30 km od Inwestycji, znajdują się Rezerwaty Przyrody "Gagaty Sołtykowskie, "Górna Krasna", "Skałki Piekło Pod Niekłaniem", a także Pomnik Przyrody Skałki "Piekło" zachęcające do zwiedzania okolicy. Na miłośników relaksu nad wodą czeka Sielpia – największa miejscowość wypoczynkowa województwa świętokrzyskiego położona nad rzeką Czarną, bogata w liczne miejsca noclegowe i wypożyczalnie sprzętu turystycznego. Wszystko to z pewnością zachęci do indywidualnych spacerów, przejażdżek rowerowych, bądź udziału w organizowanych imprezach turystycznych.

bottom of page